piątek, 8 marca 2013

Chłopiec z drewna


Muzyk, reżyser oraz autor tekstów Yoann Lemoine, znany wszystkim jako Woodkid. Francuz z głosem tak niezwykle przeszywającym, od którego mam ciarki i talentem do produkowania teledysków, zagościł w moim sercu na zawsze. 18 marca na polskim rynku ukaże się debiutancka płyta Woodkida: The Golden Age. Znajdzie się na niej14 utworów, w tym 3 single: IRON, RUN BOY RUN i I LOVE YOU, które możecie znać. :)
The Golden Age

Trąbki bębny i przenikliwy głos... W 2011 roku Yoann wydał pierwszą EP'kę IRON. Piosenka zyskała niezwykłą popularność dzięki wybraniu za motyw przewodni traileru gry Ubisoftu Assassin's Creed: Relations. W teledysku, który Woodkid sam wyreżyserował wystąpiła Agyness Deyn, którą ubóstwiam! Cudownie połączony dźwięk i obraz. Oglądając klip można zauważyć każdą pojedynczą emocję, ruch, każde drgnięcie. Czerń, biel, 3d, efekty slow motion i ciekawe zbliżenia. Dla mnie koleś jest mistrzem. Jeśli jeszcze nie widzieliście teledysku załóżcie słuchawki, włączcie klip i wchłońcie cały wizualny i muzyczny twór. :) Jeśli wam się spodoba, obejrzyjcie dwa kolejne klipy: RUN BOY RUN I I LOVE YOU. (WARTO!) Zapiera dech w piersi....Czarno-białe perełki Woodkida działają na mnie jak narkotyk.


 

Yoann znany jest także jako reżyer teledysku Lany Del Rey BLUE JEANS oraz BORN TO DIE, Katy Perry TEENAGE DREAM oraz Drake'a i Rihanny TAKE CARE. Teledyski i piosenki Lany, to już oddzielny, wielowątkowy temat, bo artystkę również bardzo cenię. Blue jeans: vintage wideo, słoneczna Kalifornia, Bradley Soileau i aligator. Kolejna czarno-biała perełka. Za to z ostatnią piosenką i teledyskiem wiążę masę wspomnień, dlatego tak bardzo ją lubię.


Ten Pan zamienia w złoto wszystko, czego się tknie. Ma niesamowity talent i pomysł na siebie. Artysta wystąpi 5 maja w Warszawie na FreeFormFestival, a ja już teraz widzę siebie pod sceną z rozdziawioną gębą, oczami jak pięciozłotówki i gęsią skórką.

PS1 Jeśli zainteresowałam przynajmniej jedną osobę chłopcem z drewna będę baaaardzo szczęśliwa. Nie jest on bardzo znany w Polsce, a podobno ma polskie korzenie!:p

PS2 Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzę, by każdy dzień witały w radości i zachwycie oraz zadowolenia  Z SIEBIE :)

9 komentarzy:

 1. potrafisz zaciekawić czytelnika ;)
  i jesteś niesamowicie ładna, jej, dużo bym oddała za taką urodę !

  pozdrawiam serdecznie,
  i. (www.myownfashionworldd.blogspot.com)

  OdpowiedzUsuń
 2. take care + born to die - moje ulubione :)

  OdpowiedzUsuń
 3. zaciekawiłaś ;) sama się dziwię, że gdzieś mi umknął, bo lubię takie rytmy i uwielbiam Agyness Deyn także ogromne dzięki za to objawienie ;)

  najlepszego piękna kobietko!

  OdpowiedzUsuń
 4. słyszałam o nim wcześniej ;) ale faktycznie, zmienia w złoto wszystko czego się dotknie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny post! Co do ostatniego uwielbiam Lane :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja raczej nie słucham takiej muzyki :) i wszystkiego najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
 7. Te teledyski Lany Del Rey są świetne ! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. fajne kawałki dodałaś. Nigdy o nim nie słyszałam..
  Wszystkiego najlepszego!

  www.izabielaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli chodzi o chłopca z drewna nigdy o nim nie słyszałam a bardzo nad tym ubolewam. Piękny hipnotyzujący głos oraz mega teledyski :) Od dziś nie raz będzie leciał w moich głośnikach.


  Pozdrawiam i dziękuje za komentarz :) Zapraszam częściej.

  OdpowiedzUsuń